ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ отримало від ОБСЄ інноваційне програмне забезпечення для оцінки доз радіоактивного опромінення лісових пожежників під час гасіння пожеж у зоні відчуження

Напередодні річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС ОБСЄ презентує результати дворічного проекту по управлінню стихійними пожежами у білоруських та українських лісах.

22 квітня 2019 р. Київ – ОБСЄ офіційно завершує транскордонний проект зі зміцнення системи реагування та попередження пожеж у зоні відчуження. Сьогодні команда проекту передає Державному агентству України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), а саме ДСП «Екоцентр», інноваційне програмне забезпечення для оцінки доз радіоактивного опромінення лісових пожежників під час гасіння в зоні відчуження. На основі декількох показників, введених персоналом «Північної Пущі», фахівці зможуть отримати оперативну інформацію щодо погодинних доз опромінення, а також розрахунок максимально допустимого часу перебування одного пожежного на місці гасіння пожежі.

За словами Джеффрі Ерліха, старшого менеджера проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, робота з таким модулем не лише сприятиме чіткому дотриманню чинниих норм радіаційної безпеки, а й допоможе зберегти здоров'я героїв, які щодня ризикують своїм життям заради безпеки інших. «ОБСЄ приділяє особливу увагу пом'якшенню наслідків чорнобильської катастрофи та попередженню лісових пожеж у зоні відчуження. Придбання обладнання для раннього виявлення пожеж, проведення навчань для покращення координації у випадку транскордонних пожеж та інформаційна робота з населенням – усе це є складовими великої спільної роботи з державними агентствами з надзвичайних ситуації України та Республіки Білорусь», - додав пан Ерліх.

«Вказаний модуль дозволить фахівцям з радіаційного контролю оперативно та ефективно розраховувати отриману дозу опромінення. Відповідно впливатиме на прийняття управлінських рішень щодо застосування тактики та стратегії з гасіння пожежі. Підтримка ОБСЄ у цьому процесі сприяє удосконаленню системи з раннього моніторингу та реагування на лісові пожежі в цілому, і для нас вона дуже відчутна», - повідомляє Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Нагадаємо, що за час проекту ОБСЄ сприяла передачі квадрокоптерів та сучасних засобів зв'язку, необхідних для моніторингу під час пожежонебезпечного періоду у зоні відчуження. Окрім того, національні та міжнародні фахівці проаналізували законодавства та системи управління, що регламентують охорону лісів від пожеж у зоні відчуження Республіки Білорусь і України. Рекомендації, розроблені в результаті аналізу, стали основою для оновлення міжвідомчих транскордонних планів взаємодії між обома країнами.

Міністерство з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь, Державна служба надзвичайних ситуацій України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Обласне управління ДСНС в Київській області, Державне спеціалізоване підприємство «Північна Пуща», Державна природоохоронна науково-дослідна установа «Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник», експерти Глобального центру моніторингу пожеж та Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, а також інші партнери зробили вагомий внесок в успішну реалізацію проекту, що відбувся за фінансування Німеччини, Ліхтенштейну та Австрії.

ОБСЄ та партнери очікують продовження роботи над управлінням лісовими пожежами у зоні відчуження у рамках наступних проектів.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію