ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ розробило зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки

На виконання Указу Президента України від 10.07.2019 № 512 «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» Державне агентство України з управління зоною відчуження розробило проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення».

«Його прийняття дасть змогу надійніше захищати права громадян на безпечне довкілля, зменшить кількість порушників режиму зони відчуження та забезпечить відповідність ступеня суспільної небезпечності правопорушення мірі адміністративної відповідальності за нього», - зазначає т. в. о. Голови ДАЗВ Олександр Ковальчук.

Запропоновані зміни передбачають не лише збільшення фінансової відповідальності за порушення, але й громадські роботи та адміністративний арешт.

Якщо на сьогодні штраф за це порушення становить від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то після змін - від 100 до 250.

Також нові зміни передбачають покарання у вигляді громадських робіт (від 40 до 60 годин) або адміністративний арешт (від 5 до 10 діб).

Що стосується посадових осіб, то для них штраф збільшиться з 25-30 неоподатковуваних мінімумів до від 200 - 1000.

Незмінною залишається конфіскація знарядь, за допомогою яких вчинили правопорушення.

Наразі законопроєкт проходить правову експертизу в Міністерстві юстиції України.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію