ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ розширює співпрацю з Великобританією у сфері поводження з РАВ та зняття ЧАЕС з експлуатації

Під час робочих зустрічей керівництва ДАЗВ з Британським управлінням із зняття з експлуатації ядерних об'єктів (NDA) та профільними компаніями Великобританії, було досягнуто домовленостей щодо розвитку та розширення співпраці України та Великобританії. Зокрема, співпраця стосуватиметься експертної підтримки у сфері поводження з радіоактивними відходами (РАВ), зняття ЧАЕС з експлуатації та відродження радіоактивно забруднених територій.

«Ми уже маємо позитивний досвід співпраці з Британією: за їхньої підтримки у зоні відчуження збудовано Централізоване сховище відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. Сьогодні ми можемо сказати, що ця співпраця буде продовжена і розширена у форматі обміну досвідом, експертної підтримки та надання сучасних технологій. Зокрема, британські експерти будуть залучатися до робіт щодо подолання наслідків аварій на АЕС, зняття з експлуатації ядерних об'єктів та удосконалення національної системи поводження з РАВ», - повідомляє заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.

Важливою частиною подальшої співпраці стане сфера поводження з високоактивними відходами, у тому числі осклованими ВАВ, що мають повертатися з Російської Федерації. Планується залучення консультативної допомоги британських експертів на етапах проектування, будівництва і введення в експлуатацію сховища для подібних відходів, а також отримання технологій приймання, завантаження / розвантаження та дезактивації контейнерів для ВАВ.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію