ВСІ НОВИНИ

До 33-ої річниці Чорнобильської катастрофи Прем’єр-міністру України прозвітували про результати пробної експлуатації НБК та завершення будівництва І черги комплексу «Вектор»

У рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до зони відчуження з нагоди 33-ої річниці аварії на ЧАЕС відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів та робочі зустрічі. Заходи відбулися за участі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, Голови ДАЗВ Віталія Петрука, Президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, Голови Держатомрегулювання Григорія Плачкова, Голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, Славутицького міського голови Юрія Фомічева та керівнитва підприємств зони відчуження.

Зокрема, Володимир Гройсман відвідав ДСП «Чорнобильска АЕС», де ознайомився зі станом виконання основних завдань з підготовки нового безпечного конфайнмента до експлуатації, зняття Чорнобильської станції з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічного безпечну систему. Також Прем’єр-міністр відвідав майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та комплекс виробництв «Вектор», на якому зосереджена переважна частина об’єктів інфраструктури поводження з радіоактивними відходами (РАВ) України.

«Основне завдання влади - забезпечити чистоту навколишнього середовища. Наш Уряд завершив проект «Укриття», ми відновили весь комплекс заходів, щоб забезпечити безпеку для життя і здоров’я людей. Зараз ситуація повністю стабільна. Ми разом з міжнародними партнерами впроваджуємо новітні технології та рішення для подолання наслідків аварії на ЧАЕС», - сказав Глава Уряду. Він наголосив, що впровадження всіх заходів безпеки буде продовжено і надалі.

У переддень річниці Чорнобильської катастрофи на головному безпековому об’єкті зони відчуження – новому безпечному конфайнменті – успішно завершилась пробна 72-годинна експлуатація, яка мала на меті перевірку функціонування усіх систем. Сьогодні можна говорити про готовність об’єкту до переходу на етап дослідно-промислової експлуатації після отримання усіх необхідних дозволів. Така експлуатація триватиме не більше 1 року, після чого ЧАЕС отримає ліцензію і перейде до експлуатації НБК і демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття».

Окрім того, нещодавно було завершено будівництва І черги КВ «Вектор», що стало можливим вперше за роки незалежності України завдяки відновленню цільового використання коштів Державного фонду поводження з РАВ, а також відбувається підготовка проекту сховища для осклованих РАВ, що мають повертатися з РФ. Серед важливих результатів також були представлені результати реконструкції та оновлення понад 10 інфраструктурних об’єктів КВ «Вектор», що забезпечують функціонування системи поводження з РАВ.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію