ВСІ НОВИНИ

КМУ виділив близько 90 млн гривень на запобігання пожежам у зоні відчуження

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету 89 987 тис. гривень для здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення. Кошти виділені Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів для Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Виділені кошти будуть направлені на оновлення основної та допоміжної техніки, протипожежного обладнання та створення резерву паливно-мастильних матеріалів.

На даний час основна техніка, якою оснащено лісові пожежні станції у зоні відчуження, була закуплена ще в кінці 80-х на початку 90-х років минулого століття. Часткове оновлення техніки відбулося у 2018 році, а також у 2020 році із коштів резервного фонду, який був виділений на ліквідацію наслідків квітневої пожежі на території зони відчуження.

Техніка, яка буде закуплена, а це і автоцистерни, і трактори, і лісопатрульні автомобілі, які укомплектовані пожежним обладнанням, і мотопомпи, і плуга і ранцеві вогнегасники дозволять краще обладнати лісові пожежні станції у зоні відчуження.

Світовий досвід ліквідації лісових пожеж показує, що мобілізувати усі сили і засоби потрібно протягом перших 30 хвилин, щоб зменшити негативні наслідки від поширення вогню. Тому, дуже важливо, що сьогодні прийнято рішення, яке дозволить ефективніше, оперативніше та дієвіше реагувати на займання.

Окрім того, частина виділених коштів буде спрямована на створення резерву паливно-мастильних матеріалів, яке дозволить ДСП «Північна Пуща», що належить до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, якісно та вчасно виконувати заходи, спрямовані на належне забезпечення протипожежного стану лісів, здійснювати протипожежне спостереження та своєчасно реагувати на надзвичайні ситуації.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію