ВСІ НОВИНИ

На проммайданчику ЧАЕС триває основний етап комплексних випробувань СВЯП-2

На промисловому майданчику ЧАЕС розпочався основний етап комплексних випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) з використання імітаторів відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ).

У випробування входить приймання вагон-контейнера зі СВЯП-1 та обробка 9 імітаторів. У проведенні комплексних випробувань СВЯП-2 бере участь персонал ДСП «ЧАЕС», а також представники Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ.

Перехід до цього етапу випробувань став можливим внаслідок завершення випробувань переважної більшості систем, зокрема, основних технологічних систем поводження з транспортним контейнером, з ВТВЗ, з паливними патронами, двостінними екранованими пеналами (ДСЕП) тощо.

З 18 травня у рамках комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ передбачається продовження первинної виробничої атестації технології зварювання, яка використовуватиметься під час поводження з ДСЕП.

Одночасно з проведенням комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами проводиться дослідна експлуатація системи відеоспостереження за технологічним процесом і системи контролю і управління технологічним процесом.

У ході двох наступних етапів комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ планується провести випробування, пов'язані з системами поводження з рідкими та твердими радіоактивними відходами, системою вентиляції «гарячої камери». Крім того, виконуватиметься перевірка придатності до ремонтів обладнання «гарячої камери». Під час виконання цих операцій використовуватиметься додатковий крановий візок основного крана у приміщенні 501.

У цілому, всі три етапи комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами ВТВЗ планується завершити до кінця червня 2019 року.

За матеріалами ДСП «ЧАЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію