ВСІ НОВИНИ

У Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН фахівці ДАЗВ презентували сучасний стан розвитку зони відчуження та домовилися про співпрацю із Колумбійським університетом

У рамках 28-ої міжнародної конференції з питань здоров’я та навколишнього середовища у штаб-квартирі ООН ДАЗВ представило зону відчуження як територію змін. Також під час візиту до Нью-Йорку відбулася зустріч з представниками Колумбійського університету, на якій обговорили можливість обміну досвідом та співпраці у сфері радіоекологічного моніторингу та відродження постраждалих територій.

Під час заходів, начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв'язків з громадськістю ДАЗВ Катерина Павлова, акцентувала, що за 33 роки з моменту аварії зона відчуження зазнала значних змін, і тому сьогодні ми можемо говорити про перспективи розвитку та майбутнє цих земель. 85% з усієї території займає створений у 2016 році Чорнобильський заповідник. Людська ж діяльність буде зосереджена лише на 15% території, і згідно планів Агентства тут розвиватиметься система поводження з радіоактивними відходами та «зелена» енергетика, здійснюватиметься зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Заповідник, окрім природоохоронної функції, виконуватиме ще й бар’єрну – лісові насадження допоможуть не допустити поширення радіонуклідів за межі зони відчуження.

Також в Українському музеї у Нью-Йорку для української діаспори представники Агентства провели лекцію щодо сучасного стану Чорнобильської зони відчуження. Під час заходу вони передали до музею фотокнигу «Чорнобиль – територія змін», яка демонструє процеси трансформації цієї території у місце впровадження інновацій та відродження дикої природи протягом понад 30 років.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію