ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження презентували путівник «Чорнобильська зона відчуження»

У зоні відчуження відбулася презентація путівника «Чорнобильська зона відчуження», до написання якого були залучені кращі фахівці з багаторічним досвідом роботи за чорнобильським напрямом. Цей путівник проведе читача туристичними і маловідомими стежками зони відчуження, розкаже щемку історію цього місця і доведе, що нині, це не випалена пустеля, а велетенський музей під відкритим небом.

«Такі книги потрібні, адже тисячі, а можливо, і мільйони людей хотіли б дізнатися про те, як із місця катастрофи зона відчуження перетворюється на територію змін, інновацій, розвитку, відродження флори та фауни, унікальних технологічних рішень. Цей путівник дозволить познайомитися із зоною ще більшій кількості людей. І хоча сьогодні представлений тестовий варіант путівника, і перед авторським колективом стоїть непросте завдання із пошуку видавця, я бажаю авторам натхнення й наснаги, щоб донести складні речі простими словами та знайти свого читача. А Агентство завжди буде поруч, щоб підтримати, проконсультувати, а можливо, і надихнути на нові ідеї», – підкреслив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

У путівнику представлені історії найвідоміших туристичних локацій – міст Прип’ять та Чорнобиль, Чорнобильської АЕС до аварії та після неї, «Дуги» і міста Чорнобиль – 2 – поруч із маловідомими і незаслужено забутими смт. Поліським, селами Чорнобильщини та піонерськими таборами. Значну частину відведено під флору та фауну зони відчуження, яка за 33 роки після аварії не лише відновилась, а й поповнилась червонокнижниим видами, яких на цій територій не бачили століттями.

«Іноді мене запитують, чи живе хто небудь в Прип'яті, і я завжди відповідаю, що живе. По проспекту Леніна рано вранці чинно прогулюються лосі, вклоняючись квапливим козулям. Плутаними стежками по дворах п'ятиповерхівок бігають лисиці. Серед стовбурів сосен на колишньому шкільному стадіоні виблискують п'ятами полохливі зайці, а вночі в магазині «Райдуга» господарює рись. Взимку в місті мешкають вовки, і тоді вся решта життя застигає. А зараз дикі свині розорюють клумби на вулиці Курчатова, немов у себе вдома. Власне, вони і є вдома. А ми ... Ми в гостях», – розповідає один з авторів книги, колишній мешканець міста Прип’ять і голова правління МГО «Прип’ять.КОМ» Олександр Сирота.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію