ВСІ НОВИНИ

Українські та корейські фахівці співпрацюватимуть у сфері зняття АЕС з експлуатації

Під час робочого візиту до Кореї керівництво ДАЗВ та ДСП «ЧАЕС» зустрілося з представниками Корейського інституту досліджень атомної енергії (KAERI), щоб обговорити можливі напрями співпраці країн. Зокрема, перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт та начальник відділу стратегічного планування ДСП «ЧАЕС» Дмитро Стельмах презентували досвід України у сфері зняття ЧАЕС з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами, що утворюються під час виконання таких робіт.

Окрім того, експерти ознайомились з досвідом Корейського інституту досліджень атомної енергії з розробки і випробувань технологій зняття з експлуатації ядерних установок та відвідали лабораторію, де знаходиться обладнання для дезактивації і переробки РАВ.

«Досвід України у цій сфері - унікальний, адже ми не просто знімаємо атомну станцію з експлуатації, а робимо це в безпосередній близькості до зруйнованого позапроектною аварією енергоблоку. Натомість Корея має унікальні передові технології у цій сфері, які пройшли лабораторні випробування, але для остаточного оформлення мають пройти випробування на реальних промислових об’єктах. Обмін досвідом та поєднання наших напрацювань і можливостей можуть стати потужним пластом практичних знань щодо зняття АЕС з експлуатації для усього світу. Ми впевнені в успішності проекту і в перспективі можемо розглядати спільний вихід на ринок надання послуг зі зняття АЕС з експлуатації», - підкреслив Олег Насвіт.

У результаті зустрічі представники ДАЗВ та Корейського інституту запевнили один одного у готовності співпрацювати у сфері обміну досвідом щодо зняття АЕС з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами. Найближчим часом фахівці KAERI прибудуть в Україну щоб спільно з представниками ДАЗВ, ДСП ЧАЕС й інших підприємств зони відчуження обрати об’єкти для відпрацювання розроблених технологій. Особливу увагу у майбутній співпраці буде приділено питанням безпеки зняття ядерних установок з експлуатації та технологіям відновлення території цих об’єктів.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію