ВСІ НОВИНИ

За підтримки ЄС для радіологічних навчально-тренувальних центрів було розроблено навчальні модулі з поводження з РАВ

У місті Славутич за участі ДАЗВ, Європейської Комісії та іспанської компанії «Idom» відбулося закриття проєкту «Вдосконалення національної системи підготовки персоналу у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації». Проєкт фінансувався Європейським Союзом і був спрямований на розробку навчальних матеріалів щодо поводження з радіоактивними відходами та їх імплементацію в українських навчально-тренувальних центрах Києва та Славутича.

«Високий рівень кваліфікації персоналу – одна з головних вимог для гарантії безпечного поводження з радіоактивними відходами, захисту працівників, населення та довкілля. Тому розвиток українських систем підготовки перебуває у фокусі співробітництва ЄС-Україна у сфері ядерної безпеки», - зазначив Ганс ван Вліет, керівник проєкту з боку Європейської Комісії.

За обсягом радіоактивних відходів Україна посідає друге місце в Європі та четверте у світі. Поводження з цими матеріалами потребує особливої обережності, обладнання та навичок, і тому, сучасне й ефективне навчання персоналу всіх рівнів у організаціях, що виконують такі роботи, є вкрай важливим.

Як зазначила начальниця відділу з питань Чорнобильської АЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом ДАЗВ Марія Вербило, цей проєкт став важливим кроком уперед у розвитку української системи підготовки персоналу для поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації. «Отримані у результаті реалізації проєкту матеріали дозволять Учбово-тренувальному центру Чорнобильської атомної станції та Українському радіологічному навчальному центру застосовувати передову міжнародну практику для підготовки персоналу та підвищення кваліфікації. Державне агентство України з управління зоною відчуження дуже вдячне Європейському Союзу за постійну підтримку», - зазначила вона.

Тепер Чорнобильська атомна електростанція та українські радіологічні навчальні центри володіють навчальними модулями найвищих міжнародних стандартів і мають добре підготованих інструкторів для виконання існуючих та майбутніх навчальних програм і практичних занять.

Довідково:

Проєкт ЄС «Вдосконалення національної системи підготовки персоналу у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації» є одним з 19 триваючих проєктів ЄС з ядерної безпеки. Проєкт виконував консорціум у складі двох іспанських організацій («Idom» і «GDES») та їхнього українського партнера, Інституту підтримки експлуатації атомних електростанцій. До ряду партнерів увійшли Державне агентство України з управління зоною відчуження, як бенефіціар проєкту, Учбово-тренувальний центр Чорнобильської АЕС, Український радіологічний учбовий центр і Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію